מדוע צריך כננת לרכב שטח?

מהי כננת?

כננת היא מכשיר אשר מטרתו היא להזיז או לגרור משאות כבדים, באמצעות גלגל מיוחד וחבל סינטטי עשוי פלדה, אשר מתלפף סביב הגלגל ומסייע במשיכת המשא.

הכננת היא ממש לא המצאה חדשה וניתן לראות את השימוש הראשון שלה כבר במאה ה-5 לפנה"ס. גם כיום עושים שימוש בכננות במגוון תחומים, כגון: תחום הספנות, בו הכננת מסייעת בהורדה ומתיחה של מפרסים, עוגנים וכו'; בתחום הביטחון, בו הצבא מצייד רכבים צבאיים מסוימים בכננות אשר מסייעות בחילוץ ולמתיחת כלי מלחמה שונים; ובתחום הטיולים והפנאי, בו ניתן למצוא כננות לגיפים ולרכבי שטח, המשמשות לחילוץ והצלה בשטח.

אנחנו בחברת פרוג'יפ, מציעים בין שירותנו הרבים ,הוספת שיפורים ותוספות לרכבי שטח, אשר הופכים את רכב השטח לבטוח ומתאים יותר לנסיעה, גם בתנאי השטח הקשים ביותר, כגון מעלות תלולים, חול חלקלק, דרך משובשת מלאה בורות או סלעים ועוד. הוספת כננת לרכב שטח היא צעד חשוב להכנתו ליציאה לשטח, הכננת יכולה לסייע לכם בחילוץ רכבכם ממצבים בהם הרכב תקוע ומסרב לזוז, כשהתיישבתם על סלע, טבעתם בבוץ או  כל 'שעשוע' אחר בשטח.  מי שיצא לטיול יחד אתכם ירגיש בטוח יותר כשיש לכם כננת מותקנת על הג'יפ.

הצלבה היא מצב התקיעה הנפוץ ביותר ברכבי השטח – מדובר במצב בו רק שני גלגלים מקבלים כוח מהמנוע, בעוד השניים האחרים נשארים דוממים. השם הצלבה מגיע מכך שהגלגלים הפועלים תמיד יהיו בהצלבה: גלגל קדמי שמאלי וגלגל אחורי ימני ולהיפך. הדיפרנציאלים של הרכב שולחים את כוח המנוע אל אותם הגלגלים שבהם יש ברגע נתון  הכי פחות התנגדות, אך כאשר אחד הגלגלים עולה על בור לדוגמה, לגלגלים עם הכי פחות התנגדות אין בכלל אחיזה והרכב אינו יכול להתקדם ונתקע. זהו בדיוק המקום בו כננת לרכב הייתה יכולה להיות ממש שימושית ולחלץ אתכם מהצרה וזו גם הסיבה מדוע מומלץ לצאת לטיול שטח עם שני רכבים לפחות.

אם הגעתם למסקנה כי גם הרכב שטח שלכם זקוק לכננת, אנו בפרוג'יפ נשמח לספק לכם את השירות הטוב ביותר. צרו אתנו קשר בטלפון 04-8492233 ואחד מנציגנו ישמח לייעץ לכם, איזה כננת לרכוש.